Metin2 Pvp Knight Pvp Pvp Tanitim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 96 kişi Perş. Nis. 22, 2010 9:01 pm tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
KraLL (1340)
[3x] [Cermen] Stratejisi Vote_lcap[3x] [Cermen] Stratejisi Voting_bar[3x] [Cermen] Stratejisi Vote_rcap 
Byqonza (184)
[3x] [Cermen] Stratejisi Vote_lcap[3x] [Cermen] Stratejisi Voting_bar[3x] [Cermen] Stratejisi Vote_rcap 
cemocem12 (170)
J0kéR`` (158)
myenes (155)
sayko5454 (117)
Deads Leader (106)
HacKeR_51 (98)
ReyMysterio (97)
baba79797 (96)

[3x] [Cermen] Stratejisi

YazarMesaj
KraLL
™Administrator™
™Administrator™
KraLL

Aktiflik :
[3x] [Cermen] Stratejisi Left_bar_bleue999 / 999999 / 999[3x] [Cermen] Stratejisi Right_bar_bleue

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1340
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/09/09
Points Points : 2147483647
Yaş Yaş : 29
Hobiler : Pc , Gezmek
Lakap : KinG

[3x] [Cermen] Stratejisi Empty
MesajKonu: [3x] [Cermen] Stratejisi   [3x] [Cermen] Stratejisi EmptyCuma Nis. 23, 2010 6:49 am

Daha önceki yazdığım cermen stratejisinin forum olarak pek tutulmadığını gördüm.Diğer taktiklere benzediğini sonradan farkettim. 2 günlük çalışmamla size yeni bir taktik ürettim.Taktiği ilk defa görüp tereddüt edenler yenilikçi düşüncelere açık olsunlar, taktiği denesinler, farkı anlasınlar....

NOT:Bu bir 3x taktiğidir. Online süresi 8 in altında olanların bu taktiği uygulamaması önemle vurgulanır.

a.) Cermen Olmak

Cermenler oyunda oynanabilinecek en başarılı ve en efektif halktır.
Cermen olmak mı istiyorsun ? Oyunu belirli saatlerde düzenli oynamak zorundasın. Acımasız olmalısın.
Nüfusu unutmalısın.
Bunları yapamam diyorsan, galya stratejisine doğru hafif hafif yol almalısın..

b.) Başlangıç&Pozisyon

Bu oyunda başarılı olabilmek için ilk önce nasıl ve nerede başladığınıza dikkat etmek zorundasınız.
07.00 da kalkıp oyuna başlamak ve ertesi gün 07.00 da herkezi yağmalamak oyun içi başarımızı olumlu düzeyde etkiler gibi gözüksede bu böyle değildir.
Oyunun ilk günlerinde en çetin savaşlar verilir. Sonuçta 07.00 da başlayan tüm tüm ama tüm oyuncular darbe alarak başlar güne..Ama darbe almadan başlamak için bir strateji var..
"Sığınak kurarak başlamak "

Eğer 07.00 da başlayacağım derseniz sığınak kurunuz ve minimum 4 yapınız. Ertesi güne 5 asker eksik çıkarsınız ama sizin yaptığınız saldırılara karşın size gelcek saldırılardan kendinizi korumuş olursunuz. Bazıları oyunun ilk gününde taktımmı takıyor onlardan yara almadan kurtulmanın tek yolu bu..

Benim yaptığım şey oyuna 3. yada 4. gün başlamak.Çünkü 2 gün koruma süresi veriliyor siz yeni kaydoluyorsunuz etrafınız 30 nüfus ilâ 100 nüfus arası.2 gün korumanız var basın basabildiğiniz kadar asker gönderin. Size saldıramaz ki .. 2 güne onların hepsini devirme fırsatı verilmiş size...

NOT: Bazen 4. gün de başlasanız yine korumalıların yanına düşebiliyorsunuz.Bu durumda deneme yanılma yöntemi devreye giriyor.

• Güney bölgeleri genelde kuzey bölgelerine oranla daha sakindir.(Serverden servere değişebilir)
•7x7 nizde aşırı güçlü oyuncular varsa şansınızı yeniden deneyin.
•Korumadan çıkış günleri etrafınıza dikkat edin farkı açmaya çalışın

c.) Savaş Öncesi Hazırlıklar

Yukardaki aşamayı başarılı bir şekilde tamamladıysanız savaş öncesi hazırlıklarınızı yapmalısınız.
2 gün sonra korumanız kalkıyor nede olsa.
Hazırlıklara şöyle başlayabiliriz.(sırayı takip edin)

•İlk olarak tüm tuğla alanlarını 1 e getirin tuğlaya plus verin
•Odun seviyelerinin hepsini 1 e getirin. Hepsi 1 e gelince 1 tane 2 yapacaksınız bir tane daha yapmadan hammaddeniz tükenecek. Oduna da %25 verin.

Bu işlem 20 dakikanızı aldıysa 3 saat sonra yardım pakedi gelicektir onunla sırasıyla

•Kalan seviye 1 odunu 2 ye getirin = 1 1 2 2
•Tahıla ya da demire plus vermeyin.
•2 adet demir alanını 1 e getirin
•tahılı 35-40 ta sabit tutun.

Bunları tamamlayınca saatlik üretimleriniz: Odun:105 Tuğla:75 Demir:42 Tahıl:42 şeklinde gözükecektir.

Bundan sonra:

•Merkez binasını seviye 3 yapmak
•Askeri üssü seviye 1 yapmak
•Kışlayı seviye 1 yapmak
•Olabildiğince tokmak sallayan çıkarmak...

d.) Saldırılar Başlıyor...

Travianda yağmacılık çok önemlidir, size en büyük kâr sağlayan şeydir..
Oyuna başladığınızda saat 11 ise akşam 11 e kadar 12 saat geçer.
Siz kendinize güvendiğiniz sayıda askeriniz olunca etrafınızdaki o 30-100 nüfus arasındakilerin en düşük nüfus cermen olanına saldırın.
Ve böyle devam edin.Gelen hammaddelerle basacağınız 2 şey tahıl ve tokmak sallayandır.
Tokmak sallayan basarken cimri davranmayın.
Ertesi gün sabah 11 olunca 24 saat gitmiş oluyor ve 24 saat kalıyor.Eğer o gece uyumayıp etrafınızda herkeze asker gönderdiyseniz

• (Sayı vermiyorum atmasyon olmasın) Mükemmel seviyede tokmak sallayanınız.
•Savunmasız 30-100 nüfus aralığında bisürü tarlanız olacaktır

Ve daha 24 saatiniz var.Kalan 24 saatin içine şunları sığdırın

•Seviye 10 sığınak.
•30+ mızrakçı

e.) Eyvah! Saldırı

Su uyur düşman uyumaz.Düşmanlarınızın arasında minik asker grupları çıkartıp size 5 er 5 er gönderenler olacaktır.

•Onlara hammadde kaptırmayın
•Askerlerini savunmada kesmeye çalışın
•Kilit yapın.

Tanımadıklarınızdan gelenler onlar olabilir multi hesap açmışlardır.Multihuntere söylemekten çekinmeyin.

f.) Son birkaç şey

Oyun başı istediğimiz yere geldik.Bundan sonrası sizin profesyonelliğinize kalmış demiyorum Sizin şansınıza+agresifliğinize bağlı.
Olur olmaz herkeze saldırmayın.Ayıp olmasın diye ilk birliğe girmeyin en kralına girin.
Paranız varsa 100 altın alın goldclub a girin (ben hiç girmedim).
İlk başlarda hemen paladine geçmeyin.Tokmakları çoğaltın.Uyurken köyde bekletmeyin.

Paladin savunması 2 mızrakçı 1 paladinle yapılır bu oranı kaybetmeyin.

Diyorum ve stratejimi sizlerin beğenisine sunuyorum.
https://aal54.yetkin-forum.com

[3x] [Cermen] Stratejisi
1 sayfadaki 1 sayfası