Metin2 Pvp Knight Pvp Pvp Tanitim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Kimler hatta?
Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 96 kişi Perş. Nis. 22, 2010 9:01 pm tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
KraLL (1340)
Ping Nasıl atılır// godoot.. Vote_lcapPing Nasıl atılır// godoot.. Voting_barPing Nasıl atılır// godoot.. Vote_rcap 
Byqonza (184)
Ping Nasıl atılır// godoot.. Vote_lcapPing Nasıl atılır// godoot.. Voting_barPing Nasıl atılır// godoot.. Vote_rcap 
cemocem12 (170)
J0kéR`` (158)
myenes (155)
sayko5454 (117)
Deads Leader (106)
HacKeR_51 (98)
ReyMysterio (97)
baba79797 (96)

Ping Nasıl atılır// godoot..

2 posters
YazarMesaj
Linoel
Üye
Üye
Linoel

Aktiflik :
Ping Nasıl atılır// godoot.. Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Ping Nasıl atılır// godoot.. Right_bar_bleue

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 43
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/09/09
Points Points : 109

Ping Nasıl atılır// godoot.. Empty
MesajKonu: Ping Nasıl atılır// godoot..   Ping Nasıl atılır// godoot.. EmptyPtsi Eyl. 07, 2009 12:21 pm

sa arkadaslar sitede baktım pingle alakalı bı kac sey var fakat bı cogu anlamsız ve duzensız gozukuyor bazı arkadasların ıstemesı uzerıne bugun pingle ılgili bi dokuman hazırladım

Sitenin veya modemin çalışıp çalışmadığını anlamak için ping atma..

Ping programı, 1983 yılında Mike Muuss tarafından yazılmış bir programdır. Bir makineye genelde 32 baytlık bir ICMP pakedi gönderir ve aynı pakedin geri gelmesini bekler. Bu basit program, birçok işe yarayabilir:

Ping (echo) pakedi gönderilen makinenin o anda çalışmakta olduğunu teyid eder. Ağın o anki paket kayıp oranı hakkında bir bilgi verebilir. Kaynak makine ile karşı makine arasındaki iletişimin süresini gösterebilir.

Başlat - Çalıştır - Cmd komutunu yazıp enter, gelen ekranda "ping [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve enter. Gelen giden veri paketini görüntüleyecektir. Ping atmıyorsa site çalışmıyordur. Modem içinde aynı şekilde giriş yaptıktan sonra modem varsayılan ağ geçit numarasını yazıyoruz, örneğin airties için "ping 192.168.2.1" yaz ve enter.

1 ping atmak nedir ?
2- ping nasıl atılır? ping atmak için bir program gerekir mi?
3-ping yerken hangi port kullanılır?
4-ping atan kişinin cevap alamaması için(online olup olmadığınızı anlamaması ) windowsa nasıl bir ayar vermek gerekir?

1- Ping atmak genellikle bir makinanın aktif olup olmadığını anlamak için kullanılan Windows'un bir komutudur. Bu komutu çalıştırmak için öncelikle Windows XP ve 2000 makinalarında Başlat-Çalıştır-cmd yazıp enter'a basın. Diğer işletim sistemlerinde Başlat-Çalıştır-command yazmak gerekiyor. Çıkan siyah Command Prompt Ekranında ping yazıp makina IP numarasını yazarsanız O IP numaralı makinanın faal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Çoğunlukla bu komut web sitelerinin aktif olup olmadığını anlamak için kullanılır. Örneğin tırnak içindeki komut "ping [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] derseniz. Bu size [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] web sitesinin aktif olup olmadığını gösterir. Bu komutla ayrıca [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] web sitesinin sunulduğu makinanın IP numarasını da verir. Daha teknik bir tanımı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu sitede bulabilirsiniz.

2- Ping windowsun temel komutlarından biridir. Bunun için ekstra bir programa gerek yok. Ancak bildiğim kadarıyla ping atmak için bazı programlar da yok değil. Ancak bu programların kapsamı hakkında detaylı bir bilgim yok. Belki daha gelişmiş özellikleri olabilir.

3- Ping yerken bildiğim kadarıyla belli bir port kullanılmıyor.

4- Ping yemeyi engellemek ancak firewall ile mümkün. Firewall'larda ICMP paketlerinin geçişlerini kapatırsanız makinanız ping komutlarına cevap vermez. Verdiğim linkte bunun bir örneğini görebilirsiniz.

Ayrıca ping komutunun çeşitli parametreleri vardır. Bu parametreleri "ping /?" komutuyla görebilirsiniz. Benim en çok kullandığım ping -t komutudur. Bu parametre siz kesene kadar sürekli ping atar. Pingi iptal etmek için Ctrl-C tuşlarını kullanabilirsiniz.
WANTED_KING
Üye
Üye
WANTED_KING

Aktiflik :
Ping Nasıl atılır// godoot.. Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Ping Nasıl atılır// godoot.. Right_bar_bleue

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 32
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/10/09
Points Points : 33

Ping Nasıl atılır// godoot.. Empty
MesajKonu: Geri: Ping Nasıl atılır// godoot..   Ping Nasıl atılır// godoot.. EmptyÇarş. Ekim 07, 2009 1:43 am

tskler guzel bılgıler

Ping Nasıl atılır// godoot..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows xp format nasıl atılır video lu anlatım
» MGG Mass Searcher Proxy/Cookie/Bypass Mode godoot
» ping komutları
» google ping
» Google ping